O MNIE

W swoim widzeniu świata łączę słowo z obrazem. Piszę i fotografuję będąc „w drodze”. Odkrywam historie ludzi i miejsc, które pobudzają wyobraźnię i inspirują czytelników do własnych poszukiwań. Otaczającą przestrzeń wykorzystuję do gry z odbiorcą. W mojej interpretacji stylu NOIR bazuję na kontraście zdjęcia, będącego perfekcyjnym, bezemocjonalnym odzwierciedleniem rzeczywistości do tekstu, którym buduję napięcie i fabułę opowieści. Prowadzę z widzem swoisty dialog, krok po kroku odkrywając prawdziwe przesłanie prezentowanych fotografii.

Zawsze fascynowała mnie ciemna strona duszy artysty, dlatego stworzyłam Psychopathy & Art Style, który używam w pisarstwie i fotografii.

Na co dzień zajmuję się upowszechnianiem nowatorskich metod łączenia edukacji artystycznej z obywatelską. Założyłam Fundację OBYWATEL SZTUKI na rzecz międzynarodowej wymiany doświadczeń w animacji społecznej poprzez sztukę. Jestem autorką reportaży, opowiadań, wystaw fotograficznych oraz projektów artystycznych. Uczestniczyłam, jako absolwentka Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w wizycie studyjnej w USA na zaproszenie Biura Edukacji i Kultury Departamentu Stanu. W 2015 roku otrzymałam stypendium Ministra Kultury RP w dziedzinie fotografii obywatelskiej.

Najbliższa wystawa: SOMEWHERE IN EUROPE... IN NOIR  15.czerwiec, Hameln, Niemcy

Zapraszam do współpracy
e.dudkiewicz@gmail.com